ПОЧЕТНА
ФАКУЛТЕТ
О факултету
Организација
Акредитација
Запослени
Сертификати
Издавачка делатност
Скриптарница
Акта
Алумни
Јавне набавке
Документа
Контакт
СТУДИЈЕ
Опште информације
Основне студије
Мастер студије
Докторске студије
Ценовник
Дипломе
Обрасци
НАСТАВА
Наставно особље
Распоред наставе
Распоред испита
Календар
НАУКА
Пројекти
Центри и лабораторије
Истраживачи
Стипендије
Иновације и техничка решења
Научни скупови
Акредитација 2020
Рударско инжењерство
Инжењерство заштите животне средине
Инжењерство нафте и гаса
Геологија
Хидрогеологија
Геотехника
Геофизика
Истраживање лежишта минералних сировина
Регионална геологија
Акредитација 2013
Рударско инжењерство
Инжењерство заштите животне средине
Инжењерство нафте и гаса
Геологија
Хидрогеологија
Геотехника
Геофизика
Акредитација 2009
Рударско инжењерство
Инжењерство заштите животне средине и заштите на раду
Инжењерство нафте и гаса
Геологија
Хидрогеологија
Геотехника
Геофизика

Механизација у рударству - основне академске студије


Наставни план и програм
IV година          
Назив предмета VII семестар VIII семестар ЕСПБ Статус Професор
Технологија машинске обраде 2 +2 5 Oбавезан   Ивезић Дејан
Основи конструисања 2 +2 5 Oбавезан   Танасијевић Милош
Машине за површинску експлоатацију 2 +2 5 Oбавезан   Игњатовић Драган
  Ђенадић Стеван
Машине за бушење и откопавање у подземној експлоатацији 2 +2 5 Oбавезан   Милисављевић Владимир
Предмет изборног блока22 2 +2
Предмет изборног блока23 2 +2
Одржавање рударских машина 2 +2 5 Oбавезан   Јованчић Предраг
  Ђенадић Стеван
Заштита на машинама и уређајима 2 +2 5 Oбавезан   Милисављевић Владимир
Стручна пракса 4 1 +1 +4 5 Oбавезан
Завршни рад 4 (МЕХ) 0 +0 +6 5 Oбавезан
Предмет изборног блока24 2 +2
Предмет изборног блока25 2 +2
Изборни блок22 VII семестар VIII семестар ЕСПБ Статус Професор
Топлотни мотори 2 +2 5 Изборни   Живковић Марија
  Маџаревић Александар
Машине за транспорт на површинским коповима 2 +2 5 Изборни   Игњатовић Драган
  Ђенадић Стеван
Изборни блок23 VII семестар VIII семестар ЕСПБ Статус Професор
Машине и уређаји у припреми минералних сировина 1 2 +2 5 Изборни   Лазић Предраг
  Никшић Ђурица
Машине и уређаји за експлоатацију нафте и гасa 2 +2 5 Изборни   Ивезић Дејан
  Маџаревић Александар
Изборни блок24 VII семестар VIII семестар ЕСПБ Статус Професор
Електричне машине и инсталације 2 +2 5 Изборни   Александровић Снежана
Хидрауличке и пнеуматичке машине у рударству 2 +2 5 Изборни   Ивезић Дејан
Изборни блок25 VII семестар VIII семестар ЕСПБ Статус Професор
Машине за утовар и транспорт у подземној експлоатацији 2 +2 5 Изборни   Милисављевић Владимир
Машине и помоћни радови на површинским коповима 2 +2 5 Изборни   Игњатовић Драган
  Ђенадић Стеван
           


Репозиторијум
Странице предмета
Запослени


Библиотека
Издавачка делатност
Скриптарница

Пројекти